Jakich błędów nie popełnić przy współpracy z agencją marketingową?

Mówi się, że razem łatwiej budować. I owszem, każda współpraca może być owocna i generować zyski, ale także i trudności. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zarządzanie. Upewnij się, że nie popełnisz poniższych, najczęściej popełnianych błędów.

Brak klarownych oczekiwań. Upewnij się, że masz jasno określone cele marketingowe oraz, że agencja rozumie jakich rezultatów oczekujesz. Bez jasnych definicji z Twojej strony trudno będzie uniknąć nieporozumień i rozczarowań.

Brak transparentności. Partnerzy biznesowi muszą obdarzyć się szczerością i dążyć do tego by działania były przejrzyste. Działa to oczywiście w obie strony. Jeśli nie masz pewności co do tego, co dzieje się z budżetem reklamowym lub jakie działania są podejmowane to na pewno nie będziesz miał zaufania i przy pierwszej lepszej okazji zakończysz współpracę.

Brak zaangażowania ze strony firmy. Skuteczność agencji marketingowej zależy również od Twojego zaangażowania (lub wydelegowanego pracownika). Upewnij się, że będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby przekazywać jej potrzebne informacje lub posiadane materiały.

Brak elastyczności. Jeśli Twoja firma jest sztywna i niechętna do zmian, może być trudno osiągnąć pożądane rezultaty. Jak szybko zmieniają się trendy rynkowe wszyscy obserwujemy w każdej branży wyraźnie zwłaszcza w ostatnich latach. Agencja też musi trzymać rękę na pulsie i odpowiednio reagować wdrażając nowe rozwiązania.

Brak zrozumienia ról. Zwłaszcza jeśli Twój pion PR współpracuje z agencją, obie strony musza jasno określić role i obowiązki podczas współpracy. Upewnij się, że wszyscy wiedzą co mają robić, co jest odpowiedzialnością agencji, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie.

Współpraca na próbę. Sprawdź na podstawie dotychczasowych realizacji i opinii, czy agencja jest skuteczna, godna zaufania i że rozumie potrzeby Twojej firmy. Buduj długotrwałą i owocną współpracę, ponieważ w reklamie czas pędzi bardzo szybko, ale nikt nie zapewni efektów z dnia na dzień.

Podsumowując, aby osiągnąć maksimum korzyści ze pracy z firmą marketingową, ważne jest aby mieć jasno określone oczekiwania, być zaangażowanym, elastycznym i mieć sprawnie działający kanał komunikacji. Spełniając te warunki łatwiej jest o owocną współpracę i postawienie wymagań dla agencji.

Tomasz Łukaszuk

Gotowy rozpocząć z nami przygodę?

Za nami stoją lata doświadczeń, realizacji i sprawdzonych specjalistów.
Ty jesteś specjalistą w swojej branży, a my w swojej.
Wiemy, też że zadowolenie jest najlepszą miarą sukcesu!

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.    Jak używamy Ciasteczek    Jak wyłączyć ciasteczka
ROZUMIEM